Hyde Park 5K – 2009 Race 1 – Results

Hyde Park 5K Series - Race 1

Position Number Name Club Age Cat. Time
1328Steven Body Leeds City AC M33 16:03:00
2318Panos Aristotelous Valley Striders M27 16:13:00
3311Mike Burrett Leeds City AC M33 16:22:00
4320John Convery Bingley Harriers M47 16:26:00
5305Martin Hilton Leeds City AC M34 16:30:00
6332Michael Craig Keedy St Theresas M38 16:38:00
7319Stewart Macdonald Bingley Harriers M43 16:43:00
8342Jim Webb Leeds University M24 17:20:00
9350Michael Raynes York Acorn RC M34 17:28:00
10336Gwilym Thomas Valley Striders M33 17:28:00
11326Hardy Matamala Roa St Bedes AC M29 17:34:00
12335Arthur Cooke Leeds City AC M30 18:00:00
13171Jeremy Ladyman Valley Striders M31 18:03:00
14215Kevin Stott Rothwell M48 18:05:00
15340Ben Dyson Derby AC M30 18:06:00
16302Mark Harris Rothwell M47 18:15:00
17221Martin Lirby York Acorn M44 18:21:00
18333Martin Horburd Leeds City AC M46 18:45:00
19327Rob McWilliam Selby Striders M40 18:52:00
20314Laura Day Kingston U Hull F18 18:52:00
21334Leon Ricketts West Yorks Police M33 19:02:00
22339Gemma Smith Kirkstall Harriers F24 19:09:00
23226Dan Murray Valley Striders M32 19:14:00
24317Laura Goodson York Acorn F17 19:31:00
25166Chris Jones Airedale athletics M53 19:40:00
26307Richard Foster Abbey Runners M27 20:04:00
27331Joel Giddings Valley Striders M38 20:11:00
28330John Wallace Valley Striders M42 20:15:00
29180Eric Green Valley Striders M52 20:17:00
30345Iain Manfield Abbey Runners M42 20:30:00
31306Patrick Barrett Valley Striders M51 20:37:00
32165Alistair Smyth Valley Striders M51 20:45:00
33225Alan Jackson U/A M53 20:58:00
34183Philip Jones Baildon M52 21:02:00
35168Stephen Cheesman U/A M30 21:16:00
36349Jonathan Brownbill Valley Striders M45 21:26:00
37174Robert Gatenby Leeds City AC M30 21:32:00
38312Karl Martin Stainland Lions M39 21:34:00
39347John Cawley Baildon Runners M55 21:48:00
40227Paul Sanderson Valley Striders M41 21:58:00
41315Simon Buckden Abbey Runners M37 22:02:00
42310Lucy Partridge Abbey Runners F30 22:08:00
43172Chloe Hudson Valley Striders F29 22:22:00
44228Ian Bithell York Knavesmire M64 22:30:00
45214Susan Robinson U/A F35 22:45:00
46344Bill McCaffrey Valley Striders M44 23:00:00
47304Bradley Keir Leeds City AC M47 23:06:00
48179Mark Vollans Rodillian Runners M36 23:07:00
49218Martin Browne Abbey Runners M45 23:19:00
50313Susan Gledhill Stainland Lions F38 23:26:00
51182Lee Carson Fetch Everyone RC M39 23:49:00
52301Faye Pinker U/A F34 24:00:00
53329Liz Willis Abbey Runners F44 24:02:00
54181Liz Caven Baildon F40 24:10:00
55325Adrian Essex London Weathside M58 24:11:00
56308Sam Worger U/A M16 24:26:00
57309Adrian Worger Bradford Airedale M46 24:27:00
58188Stuart Smith U/A M48 24:35:00
59341John Crabtree Baildon Runners M54 24:44:00
60229Chris Mason U/A M47 25:05:00
61211Jennifer Carne Ilkley F26 25:10:00
62222Jo Thompson U/A F46 25:33:00
63346Gemma Crawford U/A F27 25:40:00
64187Joan Kavanagh U/A F45 26:01:00
65164Geoff Perigo Baildon M52 26:18:00
66203Diana Campbell Baildon F32 26:19:00
67177Malcolm Fawcett York Knavesmire M68 26:21:00
68209Bernice Duff U/A F16 27:43:00
69210Michelle Duff Kippax F50 27:44:00
70223David Noble Baildon M59 27:54:00
71324Monika Hendrich U/A F34 28:38:00
72170Meryll Cripps U/A F59 29:04:00
73303Michael Anderson Horsforth Harriers M42 29:26:00
74337Liz Hooper U/A F48 29:40:00
75338Anne McCaffrey Valley Striders F47 29:41:00
76321Jackelyn Milnes U/A F43 30:34:00
77323Paola Ponce U/A M34 30:36:00
78167Liz Jones Airedale athletics F50 30:43:00
79175Dot Carr U/A F62 31:47:00
80316Richard Moore U/A M26 32:30:00